Home
logo
PARK I PAŁAC   | Aktualności
 

Piknik w Pałacu

 

W związku z tym, że 31 marca 2014 r. zakończyły się formalności związane z powołaniem Fundacji Pałac Bojadła, postanowiliśmy uczcić ten fakt, zapraszając członków i przyjaciół Fundacji na wiosenny piknik, aby w miłym towarzystwie, przy kieliszku wina i lekkiej wczesnej kolacji porozmawiać o planach dotyczących przyszłości Pałacu.

 

31 kwietnia w Pałacu pojawili się członkowie Rady: Wójt Gminy Bojadła, Pan Grzegorz Doszel, Pani architekt Dorota Krupka oraz Pan Wojciech Kozłowski wraz z pieskiem Zdzisiem, zwanym również Żulikiem. Prócz gospodarzy, Arkadiusza Michońskiego i Anety Kamińskiej, w spotkaniu wzięli również pozostali członkowie Zarządu: dr Stanisław Kowalski, były Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków oraz Pan inżynier Artur Krupka. Wielką radość sprawiła nam obecność przyjaciół i współpracowników Fundacji. Wacław Serdeczny, który jest autorem logo i strony internetowej Fundacji, dzielnie pomagał również – wraz z dr. Stanisławem Kowalskim – w przygotowaniu piknikowego menu. Mieliśmy również przyjemność gościć Pana Marcina Zająca, wykonawcę prac budowlanych, Pana Włodzimierza Puchalskiego, dr. Tadeusza Huńczaka z żoną Zdenką oraz Pana Grzegorza Bosego z żoną Magdą. W spotkaniu wziął udział Pan Tomasz Nesterowicz, dyrektor lubuskiego Wionobrania, z którym omawialiśmy możliwości włączenia Fundacji w tegoroczne obchody. Ksiądz Stanisław Szura zapewnił o wsparciu duchowym w realizacji planów związanych z działalnością Fundacji. Rozmawialiśmy również o potrzebach renowacji Kościoła Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Bojadłach. Pan Wójt Grzegorz Doszel, który przybył ze swoimi synami, przekazał właścicielowi Pałacu przedmiot historycznie związany z obiektem. Była to przedwojenna firana, pozostawiona do reperacji u Babci Wójta pod koniec wojny, nigdy nie odebrana przez właścicieli pałacu. Stanowić ona będzie wspaniałą pamiątkę, być może jedyny artefakt, który został z oryginalnego wyposażenia zabytku.

 

W ten sposób zainaugurowaliśmy działalność Fundacji i omówiliśmy plany na najbliższy rok. Niepodważalną atrakcją pikniku było filmowanie pałacu i gości przez kamerę zamieszczoną na dronie, który wzbił się na ponad 100m ponad naszymi głowami. Film z wydarzenia zamieścimy po jego otrzymaniu przez Autora.

 

 

[ powrót ]

 

 
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
piknik
 
copyright © Fundacja Pałac Bojadła | 2014