...

Zwiedzanie

Wystawy i informacje

Cennik¹

Bilet normalny

23 zł

Bilet ulgowy²

15 zł

Bilet rodzinny

40 zł

Wypożyczenie audioprzewodnika

10 zł

Oprowadzanie z przewodnikiem³

150 zł

¹ we wtorki zwiedzanie Pałacu Bojadła jest nieodpłatne.
² bilety ulgowe dotyczą dzieci i młodzieży oraz grup powyżej 10 osób
³ usługę przewodnika należy zamówić z min. tygodniowym wyprzedzeniem. 

Godziny otwarcia

Wtorek-piątek
7.00-15.00
Sobota-niedziela
11.00-18.00
Poniedziałek
nieczynne

Audioprzewodnik

Zapraszamy do pobrania bezpłatnej aplikacji, dzięki której komfortowo zwiedzą Państwo wystawę przy pomocy własnego urządzenia mobilnego. Aplikacja jest dostępna w trzech wersjach językowych: polskim, angielskim, niemieckim. 

Niepełnosprawni

Aby wejść do pałacu należy pokonać przeszkodę w postaci 8 stopni schodów tarasu oraz 2 stopni w obrębie progu drzwi głównych. Dysponujemy schodołazem, który jest do Państwa dyspozycji. 

Audioprzewodnik posiada moduł audiodeskrypcji w języku polskim. 

Psy-przewodniki są mile widziane. W razie konieczności zapewniamy indywidualną asystę (prosimy o wcześniejsze powiadomienie).

Dojazd

Parking dla zmotoryzowanych gości znajduje się przed ogrodzeniem pałacu, przy parku.

Komunikacja publiczna:
PKS, relacja: Zielona Góra – Klenica, Zielona Góra – Bojadła (przez Sulechów)
https://www.pks.zgora.pl/
MD Bus, relacja: Zielona Góra – Wschowa
https://mdbus.pl/rozklad-jazdy/

Wystawa stała

Wystawa stała zaaranżowana w wyremontowanych pomieszczeniach Pałacu Bojadła opowiada o historii i architekturze całego założenia pałacowego. Jednak pałacowe wnętrza nie tylko snują opowieść o swoim współczesnym pięknie. To również opowieść o pięknie minionym, bezpowrotnie utraconym na skutek dewastacji, do której doszło na przełomie XX i XXI w. Stąd duża część ekspozycji poświęcona jest rewitalizacji zabytku sukcesywnie prowadzonej przez Fundację Pałac Bojadła od 2014 r. Poczesne miejsce na ekspozycji zajmują również odzyskane elementy historycznego wyposażenia rezydencji oraz pamiątki i znaleziska przekazane w darze przez lokalną społeczność. 

Wirtualny spacer

Efektem zrealizowanych dotychczas prac rewitalizacyjnych jest udostępnienie zwiedzającym parteru pałacu. I piętro z salą recepcyjną, piwnice oraz poddasze są niedostępne ze względów bezpieczeństwa. W związku z ogromnym zainteresowaniem naszych gości możliwością obejrzenia zrujnowanych wnętrz pałacu przygotowaliśmy dla Państwa wirtualny spacer, w ramach którego bezpiecznie i wygodnie zwiedzicie te części pałacu, które cięgle jeszcze czekają na remont.

Wystawa czasowa

Królewska kolekcja Sasów pozostaje inspiracją dla kolekcji polskich i odtwarzanych obecnie śląskich zbiorów. Jest to tym istotniejsze na Dolnym śląsku, że nagromadzone- przez stulecia kolekcje śląskie  zostały częściowo zabezpieczone i wywiezione m.in. do muzeów i kościołów Warszawy ale w dużej części – zrabowane przez Rosjan i wywiezione do rosyjskich muzeów oraz – w przypadku prowincjonalnych kolekcji –  rozproszone w wyniku szabru powojennego przy bierności państwa polskiego. Fundacja Pałac Bojadła  odtwarza atmosferę dolnośląskiej rezydencji wiejskiej wraz z jej wnętrzami oraz kolekcją sztuki z czasów powstania obiektu tj 1734 r.  i przebudowy z 1765 r. decydującej o ostatecznym kształcie zabytku jaki znamy dzisiaj.

Więcej informacji: https://palacbojadla.org/2025/01/28/wystawa-czasowa-sztuka-i-kolekcje-doby-saskiej-wystawa-dla-upamietnienia-300-lat-powstania-kunstkamery-augusta-ii-mocnego-sasa-elektora-saksonskiego-i-krola-rzeczpospolitej/

Pytanie lub rezerwacja?

Wypełnij formularz kontaktowy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.