Home
logo
PARK I PAŁAC   | Aktualności
 

Arkadiusz Michoński laureatem nagrody „Zabytek Zadbany 2015”

 

Niezwykle miło jest nam poinformować, że założyciel i prezes Fundacji Pałac Bojadła został laureatem nagrody „Zabytek Zadbany 2015” w kategorii Utrwalenie wartości zabytkowej pojedynczego obiektu za remont szpitala św. Trójcy w Broniszowie.

 

Jest to coroczny konkurs ogłaszany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nad którym nadzór sprawuje Generalny Konserwator Zabytków. Od 2011 roku podmiotem realizującym procedurę konkursową jest Narodowy Instytut Dziedzictwa.

 

Konkurs skierowany jest do właścicieli, posiadaczy i zarządców zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Jego celem jest promocja opieki nad zabytkami i upowszechnianie najlepszych wzorów właściwego utrzymania i zagospodarowania obiektów. Charakter edukacyjny konkursu polega na popularyzacji wiedzy dotyczącej właściwego postępowania z zabytkami architektury podczas ich użytkowania oraz w trakcie przeprowadzanych remontów.

 

Ocenie Jury konkursowego podlegały jakość i zakres prac konserwatorskich, restauratorskich lub budowlanych, a także wykonane rewitalizacje zabytków architektury. Konkurs promuje właściwe użytkowanie zabytkowych obiektów, ochronę „substancji zabytkowej” podczas wykonywanych remontów, utrzymanie estetycznego wyglądu budowli oraz ich otoczenia, które nierzadko również wpisane jest do rejestru zabytków.

(źródło: http://www.nid.pl)

 

Więcej na stronach:
http://bialystok.gazeta.pl/
http://www.nid.pl/

 

 

[ powrót ]

 
copyright © Fundacja Pałac Bojadła | 2014